Baltic Business Forum to coroczne międzynarodowe forum, które już odbywa się już od 2009 roku. Podczas konferencji spotykają się przedstawiciele kręgów biznesowych, gospodarczych, naukowych, politycznych oraz samorządowych państw regionu Morza Bałtyckiego, krajów Europy Zachodniej, Środkowo-Wschodniej i Południowej oraz Azji. Pomysłodawcą pierwszej edycji  Forum była Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Obecnie głównym organizatorem BBF jest ENEIA (Europe North East International Association).

 

10. EDYCJA BALTIC BUSINESS FORUM

Już wkrótce, bo 18 kwietnia 2018 roku, rozpocznie się jubileuszowa, 10. edycja Baltic Business Forum. Tegoroczna konferencja skupia się budowaniu spójności Unii Europejskiej, nowych horyzontach, które pozwolą na skuteczną ekspansję polskich firm oraz możliwościach wspierania nowych źródeł energii  i bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.

10. Baltic Business Forum odbywa się w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – dlatego też, ta edycja BBF nie będzie miała państwa-gościa honorowego. Do uczestnictwa w forum zaproszono przedstawicieli życia gospodarczego ze wszystkich państw, które dotąd goszczono w Świnoujściu: z Ukrainy, Turcji, Chin, Gruzji, Kazachstanu i Rosji. Do udziału w BBF 2018 zaproszono również gości z Niemiec, Szwecji, Słowacji, Danii, Chorwacji, Bułgarii oraz Czech.

Nowe Horyzonty

Tegoroczne Baltic Business Forum odbędzie się, podobnie jak w zeszłym roku w Radisson Blu Resort, w dniach 18-20 kwietnia.  Pierwszy dzień spotkań rozpocznie się o godzinie 12.00 Debatą Otwarcia. Jej tematem będą strategie regionalne jako instrumenty budowania spójności Unii Europejskiej i dobrego sąsiedztwa. Rozmowy toczone podczas panelu eksperckiego będą dotyczyć tego, jakiej infrastruktury drogowej, kolejowej i śródlądowych dróg wodnych potrzeba dla zdobycia nowych rynków i wsparcia ekspansji polskich firm. Z kolei podczas dyskusji uczestnicy poruszą temat budowy miasta i portu Gdyni, a także ekspansji polskich firm żeglugowych i logistycznych.

Nowa Energia dla Rozwoju

Drugi dzień BBF 2018 (19 kwietnia) rozpocznie się debatą dotyczącą budowania bezpieczeństwa energetycznego. Z kolei panel ekspercki dotyczył  będzie różnych możliwości wspierania  nowych źródeł energii  oraz efektywności energetycznej. Uczestnicy warsztatów dla samorządów będą mogli porozmawiać o klastrach energetycznych, które są szansą dla prosumentów i samorządów.

Nowe Technologie w Gospodarce

19 kwietnia, o godzinie 15.00,  rozpocznie się druga część spotkań. Debata i panel ekspercki będą dotyczyć przede wszystkim przemysłu 4.0 oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.  Drugi dzień  BBF 2018 zakończą warsztaty poświęcone mediom społecznościowym oraz temu, jak wykorzystywać ich potencjał w swoim biznesie.

Nowe Szklane Domy

Ostatni dzień Baltic Business Forum 2018 (20 kwietnia 2018 r.) rozpocznie się debatą dotyczącą sukcesu firm budowlanych i deweloperskich w Polsce. Następnie odbędą się dwie prezentacje dotyczące: inwestycji w obiekty turystyczne na Pomorzu Zachodnim oraz perspektyw rozwoju farm wiatrowych na polskim wybrzeżu.

Już teraz, w imieniu swoim oraz organizatorów Baltic Business Forum, zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.