Dobiegła końca 10. edycja Baltic Business Forum. Podczas jej trwania odbyły się liczne konferencje, spotkania oraz debaty dotyczące spraw związanych z regionem ABC. Uczestnicy Forum mieli okazję wziąć udział nie tylko w interesujących debatach, ale także w spotkaniach networkingowych, które służyły nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych.

Podczas Balic Business Forum odbyła się także uroczysta gala wieczorna, która zakończyła pierwszy dzień BBF. W czasie jej trwania wręczono Polsko-Ukraińskie Buławy Gospodarcze. Jednym z tegorocznych laureatów tej nagrody jest Mariusz Tywoniuk – Prezes Fundacji IUSTUS. Partner Zarządzający Kancelarii Prawnej Tywoniuk&Partners.

Polsko-Ukraińskie Buławy Gospodarcze to specjalne nagrody, które są przyznawane przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą osobom wyróżniającym się wyjątkowym wkładem pracy w rozwój polsko—kraińskiej współpracy gospodarczej. Z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Izby, Zarząd ustanowił 25 nagród „Polsko – Ukraińskich Buław Gospodarczych”. Zdecydowane, że będą one wręczane  osobom wybitnie zasłużonym dla rozwoju polsko-ukraińskich relacji gospodarczych. W gronie laureatów znajdują się przedsiębiorcy, politycy, firmy, a także instytucje.

18 kwietnia 2018 roku podczas Gali Baltic Business Forum, nagrodą tą zostali uhonorowani:

  • Mariusz Tywoniuk –Prezes Fundacji IUSTUS. Partner Zarządzający Kancelarii Prawnej Tywoniuk&Partners.
  • Kulczyk Investment S.A.
  • Barlinek S.A.
  • Koleje Ukraińskie.

Natomiast wśród wcześniejszych laureatów Polsko-Ukraińskiej Buławy Gospodarczej znajdują się:

– Jerzy Kwieciński – Minister inwestycji i rozwoju.

– Prof. dr hab.Henryk Skarżyński – Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

– Janusz Żmurkiewicz – Prezydent Miasta Świnoujście.

– Władysław Greczkowicz – przedsiębiorca, właściciel grupy „Śląski Holding Przemysłowy”

– Andrii Deshchytsia – Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Ukrainy w RP.

– Jarosław Zagórowski – Prezes Zarządu WASKO S.A.