Targi Sprzętu i Maszyn Budowlanych, które odbędą się w dniach 18-19 maja 2018 roku w Jasionce koło Rzeszowa to odpowiedź na potrzeby branży producentów i dystrybutorów sprzętów budowlanych poszukujących profesjonalnej i komfortowej przestrzeni, która umożliwi im spotkanie z potencjalnymi kontrahentami.

W branży budowlanej coraz silniej akcentowana jest potrzeba organizowania imprez o charakterze regionalnym, które łączyć będą partnerów biznesowych z sąsiadujących ze sobą ośrodków, tak krajowych jak i zagranicznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom G2A Arena tworzy przestrzeń współpracy dla regionu podkarpackiego i regionów ościennych po stronie polskiej, ukraińskiej i słowackiej.

Podczas dwóch dni Targów wystawcy będą mogli przedstawić swoją ofertę z zakresu budownictwa mieszkaniowego i infrastrukturalnego, m.in. dróg, tuneli, mostów i wiaduktów. W przestrzeni wystawienniczej zaprezentowane zostaną m.in. sprzęty, maszyny i urządzenia przeznaczone do prac wykończeniowych, produkcji i transportu betonu, maszyny i sprzęty pomocnicze na placu budowy, specjalistyczne pojazdy budowlane, a także części, akcesoria i komponenty do maszyn, narzędzi i sprzętu budowlanego.

Dlaczego warto brać udział w targach?

W czasach, kiedy praktycznie przez cały czas zmagamy się z rosnącą konkurencją, tym samym walcząc o zdobycie i utrzymanie pozycji na rynku, bardzo ważna jest odpowiednia promocja firmy. Możliwości mamy naprawdę dużo, a jedną z nich są targi branżowe. Dlaczego więc warto wziąć w nich udział?

  1. Są bardzo dobrą okazją do prezentacji

Bez względu na to czy Twoja firma  dopiero wchodzi na rynek i próbuje zdobyć pozycję w branży czy jest już rozpoznawalną marką, targi są okazją do zaprezentowania swoich usług lub nowych produktów. Udział w targach daje możliwość wyjścia bezpośrednio do swoich potencjalnych klientów i tym samym osobistego przedstawienia swojej oferty. A jak wiadomo nawiązanie dobrej relacji z klientem jest kluczowe w budowaniu świadomości marki. Uczestnictwo w targach jest bardzo ważne również dla firm działających na rynku już od wielu lat. Dla potencjalnych klientów jest to sygnał, że przez cały czas się rozwijamy, dbając o to, by oferta była dopasowana do potrzeb Klienta.

2.  Pozwalają poznać opinie Klientów

Udział w targach biorą nie tylko wystawcy, ale również osoby odwiedzające targi, które mogą szukać nowych, interesujących ich produktów czy usługodawców. Tak więc każda z osób, która przychodzi na dane targi może być naszym potencjalnym klientem. Co więcej, o swoich produktach czy usługach możemy opowiedzieć w czasie rozmowy, co zwiększa szanse, że zostaniemy zapamiętani. Dodatkowo podczas takiej wymiany zdań z pewnością usłyszymy opinie o naszych działaniach – i nawet słowa krytyki mogą być bardzo cenną wskazówką tego, co można zmienić lub ulepszyć.

3. Umożliwiają zdobycie nowych klientów

Biorąc udział w targach mamy również bardzo dobrą okazję do nawiązania współpracy z nowymi klientami. Bardzo często przy okazji targów organizowane są także spotkania branżowe, panele dyskusyjne, konferencje czy festiwale. Każde takie spotkanie może być świetną okazją do zdobycia nowych kontaktów.

Targi Sprzętu i Maszyn Budowlanych

4. Dają możliwość nawiązania współpracy

Targi dają możliwość nie tylko promocji firmy, ale także dotarcia do kontrahentów. Znacznie łatwiej  jest zapoznać zainteresowanych ze specyfiką naszej działalności, poznać ich oczekiwania, a także nawiązać bezpośredni kontakt. Warto tutaj również dodać, że tego typu spotkania służą nawiązywaniu oficjalnych kontaktów, jednak może okazać się że znajomości zawarte poza oficjalną częścią (czyli na przykład w czasie przerw czy po konferencjach i debatach) będą w przyszłości nieocenione. Dodatkowo Targi Sprzętu i Maszyn Budowlanych dają możliwość nawiązania współpracy z kontrahentami z Polski, Ukrainy i Słowacji, co pozwala na skuteczne zdobywanie nowych rynków.

5. Obserwacja konkurencji

W każdej branży spotykamy się z mniejszą lub większą konkurencją. Uczestnictwo w targach jest zatem dobrą okazją by zobaczyć jak działają i co oferują inne firmy działające w tej samej branży. Bez żadnego problemu można zobaczyć co oferuje konkurencja, jak odpowiada na pytania Klientów, jak radzi sobie z sytuacjami kryzysowymi, jak się reklamuje – z każdej sytuacji możemy wyciągnąć wnioski i zastanowić się jak możemy polepszyć działanie naszej firmy.

6. Ułatwiają wymianę i pozyskanie informacji

Uczestnictwo w targach dla każdego przedsiębiorcy będzie również doskonałym sposobem na wymianę i pozyskanie istotnych informacji od innych wystawców czy uczestników targów.

Targi Sprzętu i Maszyn Budowlanych kierowane są do firm budowlanych trudniących się budownictwem kubaturowym i infrastrukturalnym, usługodawców z zakresu wynajmu i dzierżawy sprzętu budowlanego, deweloperów, inwestorów instytucjonalnych oraz użytkowników. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w I Targach Sprzętu i Maszyn Budowlanych zapraszamy do kontaktu.