14-15 marca 2019 r., Chmielnicki, Ukraina

III Międzynarodowe Forum Gospodarcze na Ukrainie (obwód Chmielnicki) zatytułowane „Możliwości inwestycyjne Chmielnickiego” zakończone !

Jak mówi staropolskie powiedzenie „wszystko co dobre, szybko się kończy” i tak właśnie dwa dni spędzone na bardzo ciekawym, gospodarczym wydarzeniu dobiegły końca. Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Michała Starickiego w Chmielnickim przyjął nas bardzo ciepło, spędziliśmy kilkanaście godzin na debatach, spotkaniach, rozmowach dotyczących bardzo aktualnego obecnie temat jakim jest współpraca gospodarcza z Ukrainą i jej dalszy kierunek. Kilka dyskusji panelowych zaprezentowanych podczas forum, w których udział wzięli również zagraniczni goście doskonale pokazało możliwości regionu chmielnickiego.

Reasumując tegoroczne wydarzenie – Forum zgromadziło około 500 uczestników, 30 spikerów z których wielu to wybitni zagraniczni goście, przedstawiciele świata biznesu i sfery gospodarki, co pokazało jak dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się temat, problematyki ekspansji rynków wschodnich, niuanse i procedury z tym związane.
Podczas III Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Chmielnickim podpisane zostało również memorandum o współpracy i partnerstwie.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować organizatorom za zaproszenie do wystąpienia podczas jednego z paneli, wspólnika Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Lewandowski, prokurenta Grupy OCG pana Mariusza Tywoniuka. Wieloletni praktyk i doświadczony ekspert z zakresu polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej opowiedział o swojej wizji dalszych korelacji gospodarczych pomiędzy Ukrainą a pozostałą częścią Europy – w szczególności z Polską.

Wielki ukłon kierujemy ku Gubernatorowi Obwodu Chmielnickiego Panu Vadymowi Lozovy, który bardzo serdecznie przywitał wszystkich zebranych na forum a wieczorem ugościł na smacznej kolacji z pysznymi ukraińskimi potrawami i trunkami. DZIĘKUJEMY ! Wydarzenie obfitowało jednakże nie tylko w ciekawe spotkania, liczne prezentacje ale również atrakcje. Jedną z nich był zorganizowany drugiego dnia wyjazd do Kamieńca Podolskiego podczas którego mogliśmy poznać przedsiębiorstwa obwodu chmielnickiego takie jak Sirius Extrusion LLC oraz Elektrociepłownię i ich możliwości, a Dunajewska Rada Miejska przywitała nas regionalną muzyką.

Cieszymy się iż mieliśmy możliwość wziąć udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, zapewne za rok frekwencja dopisze jeszcze bardziej !