Zbliża się wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia, pełen rodzinnej atmosfery, prezentów i radości. W tych dniach pełnych ciepła i bliskości, pragniemy przypomnieć również o tych, którzy stanęli w obliczu trudności życiowych, stracili dach nad głową i doświadczają bezdomności. Dla tych ludzi Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery przy wsparciu ludzi, którym los innych nie jest obcy, w dzień Wigilii, w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie, wydaje ponad 3 000 porcji posiłków wigilijnych. W tym roku zbierane są również termosy i kubki termiczne dla potrzebujących, aby mogli nie tylko zjeść posiłek na miejscu ale i zabrać ciepły barszcz ze sobą, a termos, czy kubek posłużył dalej w zimowe dni.

Do tej szlachetnej inicjatywy przyłączyła się również Fundacja IUSTUS. Zachęcamy do przekazywania zarówno nowych, jak i używanych termosów oraz kubków termicznych. Często w naszych domach i biurach znajdują się przedmioty, które mogą stać się cennym darem dla kogoś w potrzebie.

Akcję można wesprzeć: – Przynosząc Dary: Prosimy o dostarczanie termosów i kubków termicznych do naszej siedziby (ul. Jana III Sobieskiego 17, 35-002 Rzeszów) w godzinach 08:00-16:00. – Przesyłając Dary: Możesz także przesłać dary bezpośrednio do naszej fundacji. – Wpłacając Środki: Dla tych, którzy preferują wsparcie finansowe, uruchomiliśmy specjalne konto. Wpłaty prosimy kierować na numer konta: 07 1020 4391 0000 6802 0212 7033 z dopiskiem „Od serca do serca”. Zebrane środki zostaną wykorzystane na hurtowy zakup potrzebnych przedmiotów.

W Fundacji IUSTUS wierzymy, że każdy gest życzliwości ma znaczenie. W Święta, w czasie nadziei i dobroci, pragniemy przekazać te wartości dalej, docierając do tych, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Każdy przekazany termos i kubek termiczny to nie tylko pomoc materialna, ale symbol solidarności i empatii.

Dziękujemy każdemu, kto dołącza do naszej inicjatywy. Wasze wsparcie i zaangażowanie sprawiają, że możemy razem tworzyć lepszy świat.